پرش لینک ها
چاپ کارت ویزیت

چاپ استاندارد کارت ویزیت | انتخاب چاپخانه | انتخاب مواد و تکنیک چاپ

چاپ استاندارد کارت ویزیت یکی از مهمترین اقداماتی است که می‌بایست در جهت تبلیغ و شاخت برند و در نهایت بالا رفتن درآمد حاصل از کار انجام گیرد. پس کارت ویزیت مورد نظر باید از کیفیت و خوانایی بالایی برخوردار باشد. همچنین طراحی آن باید به نحوی باشد که مخاطب را برای استفاده از خدمات یا مخصولات مورد نظر ترغیب و تشویق نماید. کیفیت  چاپ استاندارد کارت ویزیت به عوامل مختلفی مانند انتخاب مواد و نوع چاپ و حتی به چاپخانه وابستگی زیادی دارد. در ادامه به طور مفصل به عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت چاپ استاندارد کارت ویزیت خواهیم پرداخت. موارد مطرح شده در این مقاله عبارتند از:

  • معیارهای انتخاب یک چاپخانه خوب
  • چگونگی طراحی یک کارت ویزیت استاندارد
  • از چه مواد و روشهایی در چاپ کارت ویزیت استفاده می‌گردد؟

 

 

انتخاب چاپخانه مناسب

یکی از مواردی که شما می‌توانید در انتخاب یک چاپخانه به آن توجه کنید، اعتباری است که در نظر عموم دارد. در واقع چاپخانه‌ای خوب است که از نظر کیفیت و نمونه کارهای شهرت کافی را در سطح شهر مورد نظر داشته باشد.

همچنین یک چاپخانه خوب باید دارای تجهیزات و دستگاهای مدرن  و به روز باشد و این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی بر روی کیفیت چاپ استاندارد کارت ویزیت داشته باشد. با مشاهده نمونه کارهای هر چاپخانه و میزان رضایت مشتریان آن از مسائلی همچون قرارداد، مدت زمان تحویل کارت و همچنین جنس مواد مصرفی به راحتی می‌توان چاپخانه مورد نظر را انتخاب نمود. شما همچنین می‌توانید از طریق مشاهده استانداردها و گواهینامه‌های یک چاپخانه، به اطمینان لازم در این خصوص نیز دست یابید.

طراحی استاندارد کارت ویزیت به چه نحوی است؟

طراحی کارت ویزیت باید بصورت حرفه ای و دقیق انجام شود و بتواند تمام اطلاعات لازم مانند لوگو، نام برند، تلفن های تماس و آدرس و سایر راه های ارتباطی مجموعه را در خود جای دهد. باید توجه داشت که اندازه استاندارد یک کارت ویزیت معمولا  8.5 اینچ است که می‌بایست آن را رعایت کرد. ضمنا انتخاب نوع کاغذ تاثیر بسیار زیادی بر روی عمر کارت ویزیت و جذابیت آن خواهد گذاشت.

 

انتخاب مواد و تکنیک چاپ

انتخاب مواد چاپی و همچنین تکنیک های چاپی تاثیر بسیار زیادی بر روی جلب توجه مخاطب و کیفیت و کارایی کارت ویزیت دارد که در ادامه به چند ویزگی بارز آن اشاره خواهیم داشت:

لامینه و جلد

استفاده از لامینه باعث مقاومت بیشتر کارت ویزیت می‌شود و از آن در برابر عوامل خارجی مانند گرد وغبار و پارگی زود هنگام محافظت خواهد نمود.

نوع کاغذ

نوع کاغذ بر اساس نوع استفاده از کارت و همچنین سلیقه مشتری انتخاب می‌گردد. انتخاب  نوع کاغذ و ضخامت آن در چاپ استاندارد کارت ویزیت بسیار حائز اهمیت است. از اینرو مقاومت و زیبایی یک کارت ویزیت به نوع کاغذ انتخابی بستگی زیادی دارد.

روش چاپ

از روش‌های مختلف چاپی مانند دیجیتال و افست و همچنین چاپ حرارتی در چاپ کارت ویزیت استفاده می‌گردد، هر کدام از این روشها ویژگی های خود را دارند. چاپ دیجیتال برای تیراژ کمتر و سرعت بالاتر مناسب است، در حالیکه چاپ افست برای تعداد بالتر و کارت ویزیت های با زمینه تیره کاربردی‌تر می‌باشد. همچنین یرای کارت ویزیت با برجستگی های مشخص از روش‌های هولوگرافی استفاده می‌گردد.

لوگو

طراحی حرفه ای و زیبای لوگو و جزییات یک کارت ویزیت می‌تواند تاثیر زیادی بر جلب نظر مخاطب بگذارد. از اینرو استفاده از یک طراحی شکیل و زیبا امری ضروری در این زمینه خواهد بود.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ و رعایت هارمونی آن برای خوانایی امری ضروری است و همچنین در کیفیت و شناخت برند مورد نظر بسیار تاثیر گذار خواهد بود. انجام لامینه بر روی کارت ویزیت تاثیر زیادی بر روی مقاومت کارت ویزیت دارد.

شکل ظاهری کارت ویزیت و ابعاد آن

اگر کارت ویزیت در اندازه و شکل مناسب و استاندارد انتخاب شود، آنگاه در چاپ استاندارد آن کمک شایانی خواهد نمود.

استفاده از تکنولوژی روز

اگر در یک کارت ویزیت بتوان از QR CODE و یا NFC استفاده نمود این امکان را به مشتری خواهید داد تا به راحتی به اطلاعات مورد نظر شما دسترسی پیدا کند.

 

نتیجه گیری

همانطور که ملاحظه کردید در چاپ استاندارد کارت ویزیت، عوامل مختلفی دخیل هستند و به طور مفصل درباره آنها مطالبی ارائه گردید. از اینرو انتخاب یک چاپخانه خوب که تمام موارد بالا را به بهترین شکل رعایت کند، در چاپ استاندارد کارت ویزیت بسیار تاثیرگذار است. همچنین بهره گیری از یک کارت ویزیت خوب در روند بازریابی و تبلیغات برند شما نیز موثر خواهد بود و در نهایت می‌تواند منجر به افزایش فروش مجموعه شما گردد.

 

پیام بگذارید